KONST / Litografier / Färglitografi 12409076
*
nr 1240 9076
John Thorgren
(1918-2000), Sverige
Färglitografi, Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 18:55:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 09:12:01
1
100 kr
11/3 18:50:31
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om John Thorgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik john thorgren landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Läs mer om John Thorgren
nr 1240 9076
John Thorgren
(1918-2000), Sverige
Färglitografi, Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 09:12:01 | 1 | 100 kr |
11/3 18:50:31 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Thorgren
John Thorgren, född 1918 i Sorsele, Västerbotten, död 2000, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om John Thorgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik john thorgren landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09